Sobota, 16 Luty 2019

Odpust parafialny Św. Jerzego

Święty Jerzy był żołnierzem, który „z jednej służby wojskowej przeszedł do innej”. Służąc Chrystusowi poniósł ok. 303 r. śmierć męczeńską. Wielce sławił go św. Piotr Damiani, znany propagator Różańca z X w. W swych kazaniach przedstawiał Jerzego, patrona wielu bractw i stowarzyszeń, jako wzór dzielnego wojownika, który przyobleczony w pancerz wiary „rzucił się w sam wir zaciętej walki”.

Przykład św. Jerzego zachęca nas do chwytania za miecz ducha - różańcową broń, zachęca, byśmy aż do zwycięstwa mężnie walczyli z nieprzyjaciółmi zbawienia. Jak pisze św. Piotr Damiani: „Nasz duch niech już kienje się ku owej nagrodzie chwały w niebie, abyśmy, skoro serce pogrążamy wiej kontemplacji, nie zwracali uwagi na to, czy zły świat wyśmiewa się, czy też grożąc, zgrzytu zębami”.

alt

 

Święty Jerzy - módl się za nami!