Środa, 23 Styczeń 2019

Informacja

Download NFSP!
 Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są pliki cookies   (tzw. ciasteczka). Są one przechowywane w przeglądarce internetowej Czytelnika i są pomocne m.in. w zalogowaniu sią na pocztę, czy też służą do tworzenia statystyk oglądalności strony. Nie zawierają one żadnych danych osobowych ani w Żaden sposób nie zmieniają konfiguracji urządzeń, na których zostaną zainstalowane. Nowe regulacje prawne obowiązujące od 23 marca 2013 r. zobowiązują nas do poinformowania Czytelników o tym w wyraźniejszy niż dotąd sposób. Dalsze korzystanie ze strony parafiamszana.pl bez zmiany ustawień przeglądarki będzie dla nas oznaczało, że Czytelnik zgadza się na wykorzystywanie przez nas cookies.  Czytelnik może spowodować, że jego przeglądarka internetowa nie będzie przechowywała  cookies – wystarczy zmienić jej ustawienia ? Szczegóły...

Podsumowanie pobytu go?ci z W?och w naszej parafii

Pielgrzymi ?DM w MszanieW dniach od 20 do 24 lipca w naszej parafii go?ci?a spora grupa m?odych W?ochw, ktrzy przyjechali na ?wiatowe Dni M?odzie?y. 24 z nich nocowa?o u rodzin naszych parafian oraz na probostwie.

W ?rod? wieczorem w naszym ko?ciele odprawiono msz? ?w. w j?zyku w?oskim. By?o to dla nas wszystkich nowe i ciekawe prze?ycie. Dzi?kujemy parafianom za liczny udzia?, zespo?om "Mszanianka" i "Po?omianka" za muzyczn? opraw? nabo?e?stwa, a Jackowi Wnukowi za t?umaczenie.


W niedziel? o godz. 11.00 odprawili?my po?egnaln? msz? ?w. z udzia?em w?oskich go?ci, ktrzy podarowali nam stu?? z wyszytymi symbolami ?wiatowych Dni M?odzie?y. B?dzie przypomina?a ich pobyt w naszej parafii.

W mi?dzyczasie pielgrzymi brali udzia? w licznych spotkaniach organizowanych w Wodzis?awiu ?l?skim, Gorzycach i Katowicach, byli rwnie? w O?wi?cimiu.

W poniedzia?ek rano po?egnali?my w?oskich braci i siostry przed ich odjazdem do Krakowa. W podzi?kowaniu za ciep?e przyj?cie, ks. Franciszek - biskup Diecezji Bergamo, ktry do??czy? do pielgrzymw w niedziel?, przekaza? wspania?y dar - relikwie ?w. papie?a Jana XXIII, ktry zosta? kanonizowany w tym samym dniu, co Ojciec ?wi?ty Jan Pawe? II. Jest to wsplny dar dla parafii w Mszanie i Po?omi.

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie

Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie Pielgrzymi ?DM w Mszanie