Sobota, 15 Grudzień 2018

Informacja

Download NFSP!
 Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są pliki cookies   (tzw. ciasteczka). Są one przechowywane w przeglądarce internetowej Czytelnika i są pomocne m.in. w zalogowaniu sią na pocztę, czy też służą do tworzenia statystyk oglądalności strony. Nie zawierają one żadnych danych osobowych ani w Żaden sposób nie zmieniają konfiguracji urządzeń, na których zostaną zainstalowane. Nowe regulacje prawne obowiązujące od 23 marca 2013 r. zobowiązują nas do poinformowania Czytelników o tym w wyraźniejszy niż dotąd sposób. Dalsze korzystanie ze strony parafiamszana.pl bez zmiany ustawień przeglądarki będzie dla nas oznaczało, że Czytelnik zgadza się na wykorzystywanie przez nas cookies.  Czytelnik może spowodować, że jego przeglądarka internetowa nie będzie przechowywała  cookies – wystarczy zmienić jej ustawienia ? Szczegóły...

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii - fotorelacja

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafiiUroczysto?? Cia?a i Krwi Chrystusa, zwana potocznie Bo?ym Cia?em, jest jednym z najbardziej uroczy?cie obchodzonych dni w ca?ym roku liturgicznym.

To ?wi?to ruchome, przypada na jedenasty dzie? po Zes?aniu Ducha ?wi?tego (Zielonych ?wi?tkach) - w tym roku by? to czwartek 26 maja.

Symbolem tego ?wi?ta jest procesja. Prowadzony przez m??czyzn ksi?dz niesie pod baldachimem monstrancj?. St?pa po obsypanej kwiatami drodze. Wok? unosi si? zapach kadzid?a i rozlega d?wi?k dzwonkw. Id?cy w procesji wierni zatrzymuj? si? przy czterech polowych o?tarzach. Tam odczytywany jest fragment Ewangelii. Liczba o?tarzy nie jest przypadkowa – symbolizuj? one cztery strony ?wiata, cztery ?ywio?y oraz cztery Ewangelie.

Uroczysto?? w naszej parafii rozpocz??a si? msz? ?w. polow? na posesji p. Zygmunta i Ireny Wolny. Koncelebrowane nabo?e?stwo zosta?o odprawione w intencji budowniczych o?tarzy oraz matek z okazji przypadaj?cego tego dnia ich ?wi?ta. Po mszy ?w. przeszli?my do drugiego o?tarza, na posesji p. Zbigniewa i Tatiany Wolny oraz do kolejnych: trzeciego - obok p. Marii Mizia i p. Soko?owski i czwartego - obok pa?stwa Sikora.

Serdeczne Bg zap?a? sk?adamy gospodarzom posesji i s?siadom, ktrzy pomagali przygotowa? o?tarze i drog? mi?dzy nimi. Dzi?kujemy wszystkim parafianom, ktrzy udekorowali okna domw. Bg zap?a? pocztom sztandarowym, panom nios?cym baldachim, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, s?u?bie liturgicznej oraz wszystkim, ktrzy wzi?li udzia? w procesji.

Zdj?cia: Krystian Wro?yna

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii

Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii Bo?e Cia?o 2016 w naszej parafii