Poniedziałek, 16 Lipiec 2018

Nabo?e?stwo Drogi ?wiat?a w naszym ko?ciele

Droga ?wiat?aW pi?tek, 22 kwietnia, po mszy ?w. wieczornej, odprawili?my w naszym ko?ciele Drog? ?wiat?a. Dzi?kujemy parafianom za liczny udzia? w tym wielkanocnym nabo?e?stwie.

Droga ?wiat?a - jest to nabo?e?stwo oparte na rozwa?aniu wydarze? od Zmartwychwstania Pa?skiego do Zes?ania Ducha ?wi?tego. Nabo?e?stwo powsta?o w 1988 roku we W?oszech w rodzinie salezja?skiej. Droga ?wiat?a zosta?a umieszczona w oficjalnym modlitewniku na Wielki Jubileusz Roku 2000. W 2002 roku zosta?a oficjalnie zatwierdzona przez rzymsk? Kongregacj? ds. Kultu Bo?ego i Dyscypliny Sakramentw.

Od tamtego czasu w wielu parafiach na ?wiecie wprowadzono jej odprawianie.

Droga ?wiat?a - Via Lucis jest odpowiednikiem Drogi Krzy?owej (Via Crucis). Identyczna jest liczba stacji.

Stacja I – Jezus powstaje z martwych
Stacja II – Aposto?owie przybywaj? do pustego grobu
Stacja III – Zmartwychwsta?y Pan objawia si? Marii Magdalenie
Stacja IV – Zmartwychwsta?y Jezus ukazuje si? uczniom na drodze do Emaus