Środa, 23 Styczeń 2019

Informacja

Download NFSP!
 Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są pliki cookies   (tzw. ciasteczka). Są one przechowywane w przeglądarce internetowej Czytelnika i są pomocne m.in. w zalogowaniu sią na pocztę, czy też służą do tworzenia statystyk oglądalności strony. Nie zawierają one żadnych danych osobowych ani w Żaden sposób nie zmieniają konfiguracji urządzeń, na których zostaną zainstalowane. Nowe regulacje prawne obowiązujące od 23 marca 2013 r. zobowiązują nas do poinformowania Czytelników o tym w wyraźniejszy niż dotąd sposób. Dalsze korzystanie ze strony parafiamszana.pl bez zmiany ustawień przeglądarki będzie dla nas oznaczało, że Czytelnik zgadza się na wykorzystywanie przez nas cookies.  Czytelnik może spowodować, że jego przeglądarka internetowa nie będzie przechowywała  cookies – wystarczy zmienić jej ustawienia ? Szczegóły...

Do I Komunii ?w. z trzeciej klasy

altDzieci, ktre rozpoczn? edukacj? szkoln? w roku szkolnym 2016/2017, na terenie archidiecezji katowickiej przyst?pi? do I Komunii ?wi?tej w trzeciej klasie szko?y podstawowej, niezale?nie od wieku rozpocz?cia szkolnej edukacji.

Tak zadecydowa? metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w zarz?dzeniu z 7 marca br., maj?c na wzgl?dzie za?o?enia obowi?zuj?cego programu nauczania religii. Przyj?ta w zarz?dzeniu zasada b?dzie obowi?zywa? do og?oszenia nowych regulacji prawnych.

Rwnocze?nie metropolita katowicki postanowi?, ?e dzieci, ktre rozpocz??y nauk? w szkole w roku 2015/2016 lub wcze?niej, przyst?powa? b?d? do I Komunii ?wi?tej we wcze?niej ustalonych w parafiach terminach. Bez zmian pozostaj? zasady dopuszczania dzieci do tzw. wczesnej Komunii ?wi?tej.

Zarz?dzenie metropolity katowickiego poni?ej

Zarz?dzenie_I_Komunia